بلاگر یا تبلیغات چی

بلاگر یا تبلیغات چی

مرز میان بلاگر و تبلیغاتچی

برای شروع کافی است به چند نکته توجه کنیم!

امروز با مشاهده و دقت اندک اشخاصی رو میبینیم که در سوشیال مدیاها و بیلبوردها به واسطه اعتماد و اعتباری که تلاش کردن و به دست آوردن مشغول به معرفی کالاها و خدماتی هستند (جدا از اینکه این در علم بازاریابی یک شاخه مهم به نام تاثیر گذاری به واسطه افراد تاثیرگذار یا همون Influencer Marketing هست).

و اما تفاوت …
-آیا شخص به واسطه صرفا مبلغی حاضر به معرفی شده ؟
-آیا شخص علاقه و تجربه شخصی از استفاده رو در اختیار افراد گذاشته ؟

blogger or influencer

مسئولیت یک بلاگر یا شخص تاثیرگذار

شخص تاثیرگذار (Influencer) از سمت تمام طرفداران و دنبال کنندگان خودش میبایست به آنها وفادار باشد، پس قبل از معرفی اولین موردی که حائز اهمیت است وفاداری او نسبت به چیزی که میخواهد معرفی کند و از طرف دیگر افرادی هستند که صدایش را میشنود.

تبلیغاتچی شبیه به یک بیلبورد

عملکرد یک تبلیغاتچی دقیقا شبیه به یک بیلبورد است. با توجه به تعریف یک تعرفه به تبلیغات و معرفی هر آنچه که ظرفیت دارد، میپردازد بدون آنکه تجربه‌ای از آن بخواهد کسب کند.قطعا مسیری پر درآمد و تمام شدنی است چرا که به مرور زمان وفاداری دیگر وجود نخواهد داشت.

بیلبورد - billboardll

با یک نگاه اجمالی به سبک زندگی فرد تاثیرگذار به راحتی میتوان فهمید که آیا چیزی که ازش صحبت میشود با زندگی او گره خورده یا خیر ؟ پس راه ساده ایست برای تمام مخاطبین فهمیدنش که شما دارید از چیزی صحبت میکیند که با سر و کله میزنید یا نه.

نتیجه

کاملا مشخص است که شخص تاثیرگذار به چیزی میگوید و معرفی میکند باید اعتقاد داشته باشد در غیر این صورت او تبدیل به یک بیلبورد شده است و به واقع حراج به اعتبار و وفاداری خود زده است.

One thought on “بلاگر یا تبلیغات چی

  1. فریما says:

    عزیزم به نظر من که گفته هات کاملا منطقی و به جا بود کما اینکه بسیاری از یوزرای اینساگرام که روی خودشون برچسب بیوتی بلاگر یا فشن بلاگر میزنن صرفا وارد این مسئله شدن برای کسب درآمد و مطرح شدن وگرنه کجای دنیا ، فشن بلاگر یه لباس میپوشه میشینه تو کافه عکس میگیره ۶ تا رستوران مختلفو ۲ تا آتلیه و ۵ تا مزونو ۲ تا باشگاهو تگ میکنه یکم خلاقیت در محتوا و تبلیغاتو همه چی لازمه دیگه خدایی ? ????
    من دوست دارم همیشه کاراتو دنبال میکنم و میدونم که با خیلیا فرق داری ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *